top of page
  • Rebeka Skibińska

Jaką mam zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa to maksymalna kwota kredytu, którą możesz otrzymać w banku na zakup/budowę nieruchomości lub inny, dowolny cel. Aby ją wyliczyć bank bierze pod uwagę czynniki ilościowe i jakościowe.


Do pierwszej grupy można zaliczyć wysokość twoich dochodów, miesięcznych kosztów utrzymania, oraz wysokość miesięcznych spłacanych rat oraz zadłużeń na kartach kredytowych. Analityk bankowy sprawdza, czy po odjęciu wszystkich zobowiązań, pozostaje nadwyżka, którą możesz przeznaczyć na spłatę raty.rebeka skibinska ekspert finansowy i kredytowy chelm

Czynniki jakościowe, które bank analizuje to miedzy innymi wiek klienta, stan cywilny, liczba osób w gospodarstwie domowym, wykształcenie, staż pracy, stanowisko i wykonywany zawód. Oprócz tego bierze się pod uwagę historię kredytową, która pokazuje czy klient jest wiarogodnym i sumiennym kredytobiorcą.Każdy bank ma inne procedury liczenia zdolności kredytowej, w związku z czym może się ona znacząco różnić. Jako pośrednik kredytowy, mam możliwość przeliczyć zdolność w wielu bankach i skierować klienta tam, gdzie będzie miał największą szansę uzyskać kwotę, której potrzebuje.


Skontaktuj się ze mną-chętnie to dla Ciebie zrobię!


bottom of page