top of page
  • Rebeka Skibińska

Zanim podpiszesz umowę przedwstępną

Wybrałeś nieruchomość i co dalej? Warto podpisać umowę przedwstępną zakupu. Dzięki niej będziesz pewny, że sprzedający nie zmieni zdania i nie zdecyduje się jej sprzedać komuś, kto zapłaci więcej. Umowa przedwstępna jest dokumentem wiążącym obie strony, zatem zanim ją podpiszesz sprawdź, czy mieszkanie które chcesz kupić na pewno może być zabepieczeniem kredytu. Jak to zrobić?


Zweryfikuj Księgę Wieczystą nieruchomości. Poproś właściciela o numer KW i sprawdź ją na stronie https://ekw.ms.gov.pl/eukw_ogol/menu.do .

Powinieneś znaleźć tam dokładne oznaczenie nieruchomości, jej powierzchnię, dane o właścicielach, roszczeniach i hipotekach.


Jeżeli znajdziesz tam wpisy, które cię zaniepokoją, najlepiej skontaktuj się ze mną zanim podpiszesz umowę przedwstępną. Sprawdzę, czy nie ma przeciwwskazać do kredytowania danej nieruchomości.pomoc w kredycie w chelmie lubelskie rebeka skibinska


Warto również poprosić właściciela o zaświadczenie o niezaleganiu w opłatach za lokal. Uzgodnij też, czy w cenie mieszkania zostaje jego wyposażenie. Jeśli tak-warto to opisać.


Uwaga, bank nie kredytuje wyposażenia, warto więc zdecydować się na wyodrębnienie ceny za dodatkowe wyposażenie, które zostanie opłacone gotówką.


Jeżeli jesteś zdecydowany podpisać umowę przedwstępną możesz to zrobić bezpośrednio ze sprzedawcą mieszkania lub u notariusza. Jeżeli zawierasz umowę z deweloperem

umowa przedswstepna jak napisac ekspert finansowy chelm rebeka skibinska

wymagana jest forma notarialna. W przypadku rynku wtórnego obie formy są akceptowane przez bank. Ważne, aby umowa zawierała wszystkie niezbędne informacje dotyczące transakcji, tzn. strony i przedmiot umowy, cenę sprzedaży, sposób płatności, termin zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego, wysokość wpłaconej zaliczki lub zadatku. Umowę przedwstępną można rozszerzyć o dodatkowe szczegóły, ale warto w tej kwestii się wcześniej skonsultować, aby nie stanowiły one przeszkody w kredytowaniu.


bottom of page